A to mám rád (Karel Gott)

26.03.2025

Duše, která neloví světlo, ale svítí zevnitř

Vibrace: 1 – autenticita, jemná síla, vnitřní kompas

O čem si tahle písnička zpívá?

"Raději bych byl jen kytarou… a tiše zpíval tmou."

Tahle písnička není o velkých gestech, o hrdinech s mečem, ani o světlech ramp. Je o tichém prostoru mezi slovy, o přítomnosti, která nemusí nic dokazovat. Je o duši, která neloví pozornost, ale přesto ji přitahuje.

Je to píseň ženy, která se narodila pro hloubku, ne pro povrch. Která umí sedět v tichu a přitom říct všechno. Která ví, že opravdovost není v tom, co ukazujeme, ale v tom, co jsme ochotné cítit.

Její láska není hlučná, není okázalá, není vystavená na sociálních sítích. Je jako tón na struně – stačí jeden dotek, a zníš ještě dlouho potom.

A když tahle žena miluje, je to celým tělem. Celou duší. Ale často o tom mlčí. Ne proto, že by nechtěla být slyšena – ale protože věří, že ten, kdo má slyšet, uslyší i bez slov.

Co říkají čísla?

Její životní číslo je 1. Na papíře to vypadá jako začátek. V realitě to často znamená být sama. Ne protože nechce být s lidmi, ale protože její duše má vrozenou schopnost naslouchat vnitřnímu vedení víc než vnějším hlasům.

Tahle jednička není křikloun, no občas..., co si razí cestu lokty. Je to tichý kompas, který se otáčí ne podle názoru okolí, ale podle jemného větru intuice. Když se ztratí, neptá se hned jiných. Zastaví se. A počká, až uslyší sebe.

V její mřížce chybí 3, 4, 5 a 7. A právě proto tolik vynikají čísla 1, 2, 6, 8 a 9. Celé to ukazuje na duši, která cítí hodně, ale mluví málo * taky občas.... Dává hodně, ale čeká tiše.

Chybějící trojka napovídá, že její radost je hluboká, ale skrytá. Směje se nahlas - navenek i dovnitř – ale když se směje, září celé její oči. Čtyřka chybí – stabilitu si musela vybudovat sama. Nikdo jí neřekl, jak "správně" žít. Tak si to napsala po svém.

Pětka přináší napětí mezi dvěma světy: touhou být volná a potřebou být věrná. Věrná druhým, ale hlavně sobě. A sedmička? Ta ji učí, že víra není jistota. Je to každodenní akt odvahy důvěřovat životu, i když nemá záruky.

Tohle nejsou čísla. To je příběh. A ten její se vypráví v tichu, v jemnosti, v detailech. Právě tam, kde jiní nic nevidí, ona vnímá vše.

V jaké fázi se nachází?

Tahle žena už nemusí nic hrát. Ani silnou. Ani obětavou. Ani tu, co všechno zvládne. Všechno už někdy byla. Teď je prostě jen sama sebou.

Je v období, kdy už nehledá potvrzení zvenčí, protože se naučila potvrdit sama sebe. Už nežije podle toho, co se čeká. Už nesčítá, komu všechno pomohla. Už nespěchá – protože ví, že přítomnost se nedá dohnat.

Její dny nejsou o seznamu úkolů, ale o vnímání. O tom, co se v ní hýbe. O tom, co dává smysl. O dechu, který není nutný, ale vědomý. O pohledu, který už nemusí nic skrývat.

Tahle píseň ji zastihuje v bodě, kdy se přestala snažit ladit s okolím – a začala ladit sama se sebou. A když se takhle ladí, okolí se často srovná samo.

Její klid je jako teplá přikrývka. Nepotřebuje mluvit – ale když je v místnosti, všichni nějak cítí, že jsou víc doma.

A možná je to právě tím, že ona sama už doma je – v sobě.

Co písnička zrcadlí?

"Zavírám oči a tak sním svůj sen, že můžu se sám hudbou stát."

Tohle není jen touha, to je tichý modlitební šepot ženy, která už nemá potřebu být "někým". Už nechce zaujmout, nezajímá ji výkon ani výsledek. Chce jen splynout s tím, co jí dává smysl. Chce být tónem, ne písní pro publikum. Chce být tím, co zůstane v tichu, i když vše ostatní odezní.

Tahle věta je jako pohled do jejího vnitřního světa – tam, kde nezní slova, ale vibruje pravda. Není to sen o úniku, je to sen o návratu. Návratu ke své vlastní frekvenci, k sobě, k něčemu, co není potřeba vysvětlovat.

Nechce být výkonná. Nechce být oceněná. Chce jen být. A v tom bytí znít. Jako když se rozvibruje struna na kytaře – a prostor se rozechvěje, i když ji se nikdo nedotkl.

Tahle píseň v ní nezní jako melodie – je to její dech. Je to její klid. Je to její pravda.

A tahle žena zní. Hloubkou. Tichem. Prostorem.

Vzkaz pro tuto duši

Nemusíš být kytarou. Už jsi hudba.
Už dávno nemusíš dokazovat, že něco cítíš. Že jsi hluboká. Že v tobě vibrují tóny, které jiní ani neslyší.

 
Tvoje přítomnost mluví za tebe – a právě v té tiché jednoduchosti se skrývá celá síla. Už nemusíš křičet.
Jsi jako melodie, co zůstane viset ve vzduchu, i když už hudba dohrála. Nemusíš už zvyšovat hlas, aby tě bylo slyšet. Nemusíš být první, abys byla vnímána. Stačí být – a ty to umíš. Právě to tě dělá jedinečnou.
A když někdo zůstane déle… pokud se nebojí ticha… uslyší v tobě celý orchestr. Ne už ten hlučný. Ale ten, co ladí s duší. Protože to, co není slyšet, má někdy největší sílu. A ty se stáváš její nositelkou.

Karta duše: Červená jednička (Kořenová čakra)

"Kdo jsem, když se všechno ztiší?"

Tahle karta nepřichází se světly reflektorů. Přichází s tichem, které tě obejme. Je to připomenutí, že nemusíš nikam běžet, nic dokazovat, nikoho přesvědčovat. Tvoje bytí má váhu, i když jen sedíš. Tvoje přítomnost je silná, i když mlčíš.

Je to návrat do těla – ne proto, abys něco změnila, ale abys znovu ucítila, že tady jsi. Celá. Ukotvená.

Možná jsi dlouho hledala jistotu venku. Ve vztazích, v práci, ve slovech druhých. Ale tahle karta říká: Zastav se. Poslouchej. Už to všechno neseš v sobě.

Říká:

Nemusíš být výrazná, abys byla přítomná. Nemusíš mluvit, abys byla slyšet. Tvoje ticho zní. A ten, kdo umí naslouchat, v něm uslyší celý tvůj příběh.